Hülyanida Şahin

Açıklama

Ben Kimim!

Kendimi bildim bileli sorduğum sorum. Cevabını ilk olarak ebeveynlerimden bekledim sonra çevremden daha sonra da yaşamdan. Hiç birinden cevap alamadım. Eğitim hayatım’da hem kendi durumuma hem de bu soruyu merak eden herkese belki cevap olabilirim diye psikoloji okumayı seçtim. Sabancı Holding kendi bünyesinde holding yönetimde 7 yıl İK müdürü, ardından bir çok holding de strateji geliştirme uzmanı olarak çalıştım. Eğitim ve çalışma hayatım zirvedeyken ağır bir hastalık ardından çok daha ağır kayıplarla çok çalkantılı bir sürece girdim.

22 yıllık profesyonel iş hayatımdan biraz arayış biraz merak ederek Astroloji il e ilgilendim. Zamanla ilgim aşk’a dönüştü. Doğum haritam bana hiç kimsenin veremediği cevabı verdi. Hatta cevaptan da öte hayatımı 180 derece değiştirdi. Kim olduğumu anlamaktan çok var olma sebebimi anladım. Sebebi bilmek kim olarak bunu başarmam gerektiğini anlattı. Kim olduğum ise bundan sonra kendim olmamdı.

Astroloji kendimize açılan müthiş bir pencere. Bu pencereden içeri girebilme başarısını gösterebilmek için 40 yıllık tecrübe, eğitim, psişik yeteneklerimi katarak DNT Doğru Nokta Terapi yi yarattım.

Neler Yaptım?

Yurt içi ve yurt dışında sayısız seminer, eğitim ve en çok hayatın kattığı tecrübeler ile:

- Parıltı Görmeyen ve Az Gören Çocuklara Eğitim Destek Derneğini kurup Başkan yardımcılığı,

- Türkan Sabancı Görme Engelliler Okuluna çok engelli eğitim bölümü,

- Milli Eğitim Bakanlığı ile dernek üzerinden taleple kaynaştırma eğitimi,

- İlaç, asansör ve görme engelli kişilerin hayatını kolaylaştıracak kabartma (breyl) harflerini sosyal hayatlarına katma,

- Engelli ebeveynlerine çocuklarının durumuna yönelik destek gibi pek çok konuda çalışmalar yaptım.

- Kısa zamanda 3. Baskı ve çok satanlar da yer alan Ah Zavallı Erkekler kitabını yazdım.

* Şu anda ise toplumun engelli insanlara bakış açıcında farkındalık ve bilinç kazandırma amaçlı Renkli Dünyalar Yaşam Merkezi’ni kurma çalışması,

* Taciz gören çocuk ve kadınlara yönelik gelen desteklerle merkezimde sosyal projeler yürütmek,

*Patentini alma aşamasında olduğum DNT (Doğru Nokta Terapi) sistemi ile birçok kişiye ışık ve farkındalık kazandırma çalışmaları yapmaktayım.

Hülyanida ile engelsiz programının yapımcısı ve sunucusu. Aynı zamanda program 2019 Farkındalık yaratan en iyi TV program ödülünü almıştır.

Uzmanlıkları

Medya

Plugger'ın geçmiş etkinliklerden oluşan bir galerisi bulunmuyor