Ahu Aydemir

Açıklama

1980 yılında, İstanbul’da doğdum. Sanatla iç içe geçen bir çocukluk hayatım oldu. Henüz renkli hamurlarla oynanmayan yıllardı ve ilk formlarımı tutkal, un, renkli toz boyalardan yaptığım hamurlarla ürettim. O zamanlar bunun ne anlama geldiğini bilmeden, uzun yıllar sonra yaptıklarımın birer heykel olduğunu anlayacaktım. Her çocuk gibi farklı olduğumu düşündüğüm ve bol hayaller kurduğum 90’lı yılların sonu, tam da Mimar Sinan Üniversite’sini kazandığım döneme denk gelir. Bolca deniz manzaralı, martılı ve hikayeli geçen akademi yıllarından sonra, hep bir tepenin ardından denizi görmeye çalışarak geçti okul sonrası zamanlar...

Fakülte yıllarından sonra da başka birçok şeye ilgim oldu. Goldaş ve Beymen gibi alanında başarılı markaların vitrin tasarımlarına imzamı attım. Kimi zaman da fotoğraf setlerinde, kamera arkasında bulundum. Makyaj da bu ilgi alanlarından birisiydi o zamanlar. Evet, formu iyi biliyordum fakat biraz renk bilgisine ihtiyacım vardı. Ve o gün karar verdim! Makyaj sanatını profesyonelce öğrenecektim! Alanında başarılı birçok makyaj sanatçısıyla tanıştım ve kararıma değer katacak eğitimler aldım. Ve heykelle başlayan sanat hayatıma, insanların gülümseyen yüzlerini katarak devam ettim!

O gün bugündür! Rotamı hep mutlu yaşamaya çevirerek, her günümü renklerle ve insan portreleriyle geçiriyorum. Nişantaşı'nda “Ahu Aydemir Studio” ismini verdiğim bir makyaj stüdyom var. Burada, benim renklerime dahil olmak isteyen gülen yüzlerle beraber sanatımı icra ediyorum. Kendisini amatör ya da profesyonel anlamda geliştirmek isteyen kişilere de, makyaj eğitimleri veriyorum. Birçok makyaj sanatçısı gibi, elimde valizimle, bir seferi gibi geziyorum... Çok dost kazandığım bu mesleği, ellerim fırça tuttuğu sürece, tutku ve sonsuz heyecanımla devam ettirmek istiyorum.

Hayatın bunca rengi varken, keyifle ve sağlıkla buluşmak üzere…

Ahu Aydemir

Geçmiş Etkinlikler

Uzmanlıkları

Medya

Plugger'ın geçmiş etkinliklerden oluşan bir galerisi bulunmuyor