“YENİ BEN” Uyanış Programı

Açıklama

Neden Böyle Bir Program? 

 

Hepimizin üzerine yüklenen "Başarılı Olmak" ve "Kendini İspat Etmek" gibi yükler bizleri içten içe yiyor, stres içinde yaşamamıza ve hayattan keyif almamamıza sebep oluyor.

 

- Eğer sende bunları söylüyorsan bu program tam sana göre;

- Sabah yorgun kalkıyorum.

- Hayatım çok monoton ve sıkıcı. 

- Hayatımda heyecan, aşk ve neşe yok.

- Gece yatarken uyumamı engelleyen düşünceler beni çok yoruyor.

- Hayattan keyif almıyorum.

- Yaşam enerjim yok.

 

- Kazançlarım:

İlk 4  hafta sonunda bu konularda yepyeni bilgiler ile donanacağız.

- Cinsellikte ustalaşmak 

- Kadınları anlayabilme sanatı.

- İmajım ve sosyal hayatım.

- Bedenimi ve kendimi seviyorum.

 

Yapman Gerekenler:

- Tüm 9 toplantıya katılmak.

- Eric ile 3 defa çevrimiçi toplantıya hazır gelmek.

- Ev ödevlerini zamanında bitirmek.

- Günlük çalışmaları düzenli olarak yapmak.

- 1 ay boyunca günlük tutmak.

- Bunları yapacağına dair yazılı taahhüt vermek.

 

Ne Yapacağız? 

Kendini yeniden keşfetme yolculuğunda üç saç ayağı ile çalışacağız. 

 

1. Farkındalık: bireysel ve çevresel farkındalık olarak ikiye ayırıp bu alanlarda kendimizi daha iyi tanımaya ve anlamaya ve bunlarla yaşamayı öğreneceğiz. Erkek çoğunlukla duygularının farkında değildir, temel olarak kızgınlık ve öfkeyi kolay tanımlar ama bedeninde ki etkilerini fark edemez. O sebeple öncelikle duygularını fark etmek, dışarı vurmak ve bedenini tanımak önemlidir. Buna ek olarak duyu farkındalığına, yani hislere de temas etmek lazımdır, ten, tat ve koku farkındalığı üzerine çalışacağız. Çevresel farkındalık bulunduğumuz ortam hakkında bilinç, izleme orada ki durumumuzu anlama, doğayı fark etme konuları işlenecek. 

 

2. Anda Yaşamanın Büyüsü: Erkeğin zihni hiç susmuyor, sürekli olarak kim olduğu, imajı ve yaptıklarının yanında bir de yapılacaklar, hedefler, sorumluluklar ve tabi ki hayaller zihnimizi meşgul ediyor. Her zaman mevcut anda olmak, kalmak ve şimdiki zamana odaklanmak bize yabancı kelimeler. Meditasyon ile anın içinde olma duygusunu geliştirip, zihninizi kontrol ederek değil, ruhunuza odaklanarak zihindeki gevezeliği temizleme yöntemlerini çalışacağız. Dış odaklara bağlı olmayan, başarısı bir başkasının onayında değil, aksine anda canlılığı fark eden içsel merkezli yaşamı ön plana koyacağız. 

 

3. Özgünlük: Ne kadar kendini keşfedersen ve kendinle yüzleşirsen, o kadar açık ve tutarlı olursun. O zaman başkalarına olmadığın gibi davranmaya, maskeler (hata yapmayan müdür, başarılı çalışan, iyi bir eş, mükemmel baba, kudretli erkek) takmaya gerek olmayacak. Davranışlarının arkasında yatan niyetini daha iyi fark edecek,ve kendin gibi davranmanın güzelliğini keşfedeceksin. Ayrıca başkalarının seni onaylaması ihtiyacı kaybolacak ve kendine odaklanmayı öğreneceksin. Daha iyi beni arayıp, keşfedip, onunla yaşamanın keyfini alacaksın. Rakibin başkaları değil bir önceki sensin!

 

Soruların :

Sorularını sormadan önce ilk bu üç videoyu izle

1. Başarılı Olmak Sorumluğu

https://youtu.be/8jCv5C1O7u0

2. Yeni Ben Programı - 1.Seviye

https://youtu.be/DAhK7x0jXqo

3. Niye Erkek Cemberleri 

https://youtu.be/K_89WWnTduU

 

Önceden Katılanlar Ne Dediler?

Ahmet Z. 

Son men circle buluşmasında, faydasını göreceğimi düşündüğüm şeylerden bahsederken, sabah uyanınca ve gece yatmadan önce not tutmaktan bahsetmiştim. Yalnız, eklemem gereken bir şey daha var. O da “niyet”. Sabah kalkınca, o güne dair yaşamak istediklerimi niyet olarak dile getirmeyi daha sık yapmaya çalışıyorum.  İsteklerimin  gerçekleştiğine şahit oldukça da bu kadar basit bir uygulamadan bu denli sonuç almak “ hadi canım” dedirtiyor ve tesadüf olmadığına inanmak istiyor insan.  Zannediyorum, sabahleyin taze zihnin kötü senaryolar üretmesine fırsat vermeden olumlu koşulları hayal etmek sandığımızdan çok daha etkili bir yöntem.

30 Mayıs 2020 Katılımcısı

 

David Ruben

Kendimi daha iyi anlamak, hayatın beni yönlendirdiği gibi değil de daha kontrollü bir şekilde yaşamak, içsel bir yolculuğa çıkmak için girdiğim arayışta; Mens’ Circle  anlamlı ve dolu dolu bir keşif oldu benim için. 

Kadınların daha rahatça paylaşımda bulunduğu yoga, meditasyon ve farkındalık çalışma gruplarına severek katıldığım oluyor. Farklı olarak, erkeklere özel bir grupta, bizim de kendi aramızda konuşmak istediğimiz, bazıları tabu da sayılabilen bir çok konuyu, farkındalık bakış açısı ile beraber irdelemek, çok pratik ve nokta atışı çözümler ile hayat kalitemizi arttırmada önemli adımlar atma yetisi kazanmak benim tüm erkeklere rahatça önereceğim bu programın bana verdikleriydi... Teşekkürler Eric

30 Mayıs 2020 Programı Katılımcı

 

Not: Online gerçekleşecek bu etkinlikte, katılımcılara satın alma maili ile birlikte Zoom katılım linki de gönderilecektir.

 

Not: Etkinlikle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için, 

 

 

Video