Sedat Odabaşı İle Atletik Performans

Açıklama

Bir Bilim Olarak Antrenman Serisi | ONLINE 

 

''Bir Bilim Olarak Antrenman'' serisinin ilki olan Atletik Performans için 21 Eylül Pazartesi 21:00'da ZOOM'da buluşuyoruz!

Online olarak gerçekleştireceğimiz bu deneyimde Sedat Odabaşı'nın aktaracağı başlıklar;

-Atletik Performans Kavramı Nedir?

-Atletik Performans Koçluğu Nedir?

-Bilimsel Altyapı Nasıl Sahaya Aktarılır?

-Antrenörlük ile Koçluk Arasındaki Farklar Nelerdir?

İnteraktif işleyecek bu deneyimde sık sık katılımcılarında dahil olacağı bir eğitim modeli olacaktır.

 

Sedat ODABAŞI

Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük bölümünü birincilik ile bitirmiştir. “Hareket ve Antrenman Bilimi” alanında yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Eğitim süresi boyunca spor bilimleri alanında organizasyon ve bilimsel kongrelerinde yer almıştır. Bunlardan birkaçı; 15. Spor Bilimleri Kongresi’nde “FMS: Hurdle Step Hareketinin Açısal Kinematik Verilerinin Değerlendirilmesi” 16. Spor Bilimleri Kongresi’nde ise “Farklı Yüksekliklerden Yapılan Drop Jump Performansında Üretilen Kuvvetlerin Belirlenmesi ve Alt Ekstremite Antropometrik Özellikleri ile Karşılaştırılması” konulu araştırmaları sunmuştur. Yüksek lisans eğitiminde “Farklı Isınma Periyotlarının Kassal Kuvvete Etkisi” konulu çalışması ile de birincilik ödülü kazanmıştır. Dünyanın en önde gelen kuvvet & kondisyon kuruluşlarından biri olan EXOS’un “Tactical Performance Training System” ve “Advance Strength and Power Training”, “0.10 Second Difference” ve “Performance Specialist (XPS)” eğitimlerini, “Gray Instıtute – CAFS” ve “Functional Movement Systems (FMS)” eğitimini tamamlamıştır. 3. Kademe (kıdemli antrenör) Vücut Geliştirme ve Fitness antrenörlük sertifikasına sahiptir. Kendisinin de kurulumunda yer aldığı “Human & Dynamics” ekibi ile;

  • İnsan Performansında Fonksiyonel Testler – Michael P. Reiman, Robert C. Manske (2017)
  • NSCA - Core Gelişimi – Jeffrey M. Willardson (2018)
  • Yeni: Sporda Fonksiyonel Antrenman – Michael Boyle (2019)
  • Düzeltici Egzersiz: Pratik Bir Yaklaşım – Kesh Patel (2020)

 

Kitaplarının çevirilerinde katkıda bulunmuş ve bölüm çevirmenliği yapmıştır. Ekibi ile birlikte bilimsel çalışmalarına ve kitap çevirilerine devam etmektedir. 

Halen Haliç Üniversitesi’nde spor bilimleri alanında bilimsel çalışmalarına, yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda Technogym Wellness Institute’de eğitim direktör asistanlığı, RESET Sports Club’da kuvvet & kondisyon koçluğu  yapmaktadır. Atletik performans, yaralanma sonrası sahaya dönüş, askeri antrenman sistemleri başta olmak üzere sedanter ve sporcu olan bireylerin performanslarının geliştirilmesi üzerine çalışmalarına devam etmektedir.