Permakültür Atölyesi | Çocuklar ile tohum topları yapımı

Açıklama

ÇOCUKLARA DOĞAYI ANLATAN BENZERSİZ BİR DENEYİM

Çocukların doğa ile dost olmalarına yönelik, #eğitim (#education) ile birlikte #eğlence(#entertainment) sunan, Türkiye'nin ilk #ekoloji temelli #edutainment programı.

APV Kidz School tarafından özel olarak tasarlanan, okul öncesi (2-6 yaş grubu) ve ilkokul (6-11 yaş arası) öğrencilerinin ekoloji formasyonu edinmelerine yönelik atölye. Katılımcılar öncelikle ormanlardaki ağaçlardan elde edilen kağıda basılan gazetelerin işe yaramaz bir atık olmadığını ve yeniden kazanılacak değerli bir malzeme olduğunu bilgisini edinecek, kağıtları sıcak su ile işleyerek özel bir hamur elde edecek ve bu hamura katacakları tohumlar ile toplar oluşturacaklardır. 

Bu tohum toplarını rengarenk boyadıkları yumurta kartonları ya da kutuları içinde sevdikleri aile bireyleri ve arkadaşlarına hediye ederek hem karbon ayak izi (#carbonfootprint) yok denecek kadar düşük, çevre dostu (#ecofriendly) hediyeler verilebileceğini gösterecek hem de toprağa gömülmelerinden bir süre sonra rengarenk açacak çiçekler ile doğadaki sürdürülebilirliğin ne kadar kolay olduğuna tanıklık edecekler.

KAMPANYA >>> Aynı gün alınacak ikinci atölye yüzde 50 indirimlidir.

Fiyata dahil olan hizmetler:

Eğitimlerde kullanılacak tüm malzemeler ile tohumlar.

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

Ulaşım ve otopark ücretleri katılımcılara aittir.