Permakültür Atölyesi | Çocuklar ile şifalı bitkiler spirali

Açıklama

ÇOCUKLARA DOĞAYI ANLATAN BENZERSİZ BİR DENEYİM

Çocukların doğa ile dost olmalarına yönelik, #eğitim (#education) ilebirlikte #eğlence(#entertainment) sunan, Türkiye'nin ilk #ekoloji temelli #edutainment programı.

APV Kidz School tarafından özel olarak tasarlanan, okul öncesi (2-6 yaş grubu) ve ilkokul (6-11 yaş arası) öğrencilerinin ekoloji formasyonu edinmelerine yönelik atölye. Katılımcılar öncelikle yaşayan toprak (#soil) ile ölü toprak (#dirt) arasındaki farkı görecek, şifalı bitki spiralinin yararlarını ve nasıl yapıldığını öğrenecek, bitkilerinin insan yaşamındaki önemi hakkında bilgi edinecek ve devamında tohum ve/veya fide ekimini deneyleyecekler. 

Kapalı ortamda ve/veya açık alanda yapılacak şifali bitki spiraline 10-12 kadar bitki tohumu ve/veya fidesi ekilecek. Bitkiler arasındaki etkileşimi gözeterek bir arada ekilecek bitkilerin seçimi ile hortikültür, su tutucu altyapı ile yükseltilmiş toprak düzenlemesi bilgileri ile de hugelkültür gibi günlük yaşamlarında uzak oldukları yeni kavramları ve konuları deneyleyecek ve kendi minyatür tarım faaliyetlerini, başka bir ifade ile kendi permakültür tasarımlarını nasıl yapacaklarını öğrenecekler.

KAMPANYA >>> Aynı gün alınacak ikinci atölye yüzde 50 indirimlidir.

Fiyata dahil olan hizmetler:

Eğitimlerde kullanılacak tüm malzemeler ile tohum ve fideler.

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

Ulaşım ve otopark ücretleri katılımcılara aittir.