Mind & Performance Entelektüel Sermaye ve Beyin

Açıklama

Mind & Performance | Rıdvan Ekmekçi

Entelektüel Sermaye ve Beyin

14 Ocak Perşembe 21:00

 

Zihin ve Performans eğitim serimizin ikinci hafta konusu "Entelektüel Sermaye ve Beyin". 

Beyin hakkında 30 yıl önce yayınlanmış bir kitabı okursanız muhtemelen bugün bildiklerimizin onda biri kadar bir bilgi edinirdiniz. Bugün teknolojinin de gelişmesi ile beyin hakkında çok daha fazla bilgiye sahibiz. Özellikle "Neocortex" bölümü beynin 2 milyon yıllık en yeni bölümüdür ve daha yeni keşfedilmeye başlanmıştır. Beynin kapasitesini artırma ve entellektüel düzeyinizi geliştirmenin detaylarını öğreneceğiniz bu eğitime sizleri bekliyoruz.

-Zihin ve beyin

-Epifiz bezi

-Dikkat ve konsantrasyon nasıl sağlanır,

-Dişi beyin-erkek beyin

-Sol ve sağ loblar

-Beyin ve stres

-Amigdala-Hipokampüs

Hepsi bu eğitimde.

 

Not: Online gerçekleşecek bu etkinlikte, katılımcılara satın alma maili ile birlikte Zoom katılım linki de gönderilecektir.

 

Rıdvan Ekmekçi 

1971 İstanbul doğumludur. Eğitimlerini Türkiye, Avustralya, Amerika ve Almanya'da tamamlamıştır. Çalışma alanları, örgütsel psikoloji, stres yönetimi, zihinsel antrenman, motivasyon ve psikolojik performans üzerinedir. Ulusal ve uluslararası alanda 500 den fazla eğitim, seminer ve konuşma yapmıştır. 18 adet uluslararası indeksli dergilerde yayınlanmış makalesi, editör ve yazar olarak 8 adet kitabı bulunmaktadır. Birçok şirkete eğitmenlik, profesyonel sporculara ve öğrencilere danışmanlık ve koçluk yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Rıdvan Ekmekçi, ICF ve ACSTH onaylı bir koçtur. Ayrıca TFF onaylı psikolojik performans danışmanıdır.