Elle Yemek! Hint Mutfağı

Açıklama

20 Eylül Pazar 20:00'da Oit'de Hint Mutfağı'nı tadıyoruz hemde çatal bıçak kullanmadan Ellerimizle! 

İnsanoğlunun bu kadar medenileştikten sonra heralde yemek yerken elini kullanacak hali yok. Vahşi miyiz biz elimizle yiyelim?

 

Günümüzde Hindistan başta olmak üzere Afrika ve Orta Asya’da halen el ile yeme alışkanlığı var. Bazı ülkelerde ise büyük kabalık olarak değerlendiriliyor. Bu cepte dursun.

İşin teknik kısmına baktığınızda ise durum şöyle; yemeğinize elinizle dokunduğunuz an, sıcaklığı, dokusu, size hissettirikleri ve enerjisi ile ilgili tüm bilgiler ellerimizde bulunan milyonlarca sinir ucu sayesinde beynimize ulaşıyor. Beyin de durmuyor ve bu bilgilerin hemen mideye göndererek uygun enzimlerin ve sindirim sıvılarının salgılanmasını sağlıyor. Aslında parmaklarımızda bile sindirim sistemini harakete geçiren bir takım enzimler var. Yani yemek ağzınıza değmeden sindirim ve haz başlıyor. Yani ağzınıza attığınız o lezzetli çileğin (mesela) daha elinizdeyken tadını almaya ve zevkini yaşamaya başlıyorsunuz.  Ben demiyorum, bilim konuşuyor işte.

El ile yemek çok sıcak, nazik ve sevgi dolu müthiş duyguları uyandırır…

 

Ha bu arada ellerin yemek yerken cep telefonu, dergi vs.. gibi şeylere dokunamayacağın için tamamen yemeğe odaklanarak, daha iyi beslenmek ve daha çok keyif almak garanti.

 

Hint Mutfağımız;

Atıştırmalıklar

Tikka Masala Soslu Tavuk

Gajaar Halwa, Samosa , Naan ekmeği

Chai Tea Latte

Tatlı Kheer

 

Zevkle  yiyeceğiniz hint mutfağımızda görüşmek üzere!