9 O'Clock! Video Kayıtları

Açıklama

9 O'ClOCK | ZOOM | Video Kayıtları

Sedat Odabaşı ile her pazartesi saatler 21:00'da kuvvet&kondisyon'u gösteriyor! Her pazartesi tek bir konu üzerine odaklandığımız eğitimlerimizde Sedat Odabaşı sizlerle Zoom üzerinde buluşuyor!

Eğitimlerin canlı yayınlarını kaçıranlar için video kayıtlarına ulaşmalarını sağlıyoruz!

Ulaşabileceğiniz Zoom Video Kayıtları başlıkları;

1- Metabolik Kondisyon

2- Periyotlama

3- Program Dizaynı

4- Hipertrofi -1

5- Hipertrofi -2

6- Hareket Bilimi

7- Değerlendirmeler ve Testler -1

8- Değerlendirmeler ve Testler -2

9- Biyomekanik

10- Isınma Evresi Warm Up

11- Fonksiyonel Antrenman

12- Kaliteli Hareket İçin Mobilite ve Stabilite

13- Antrenmana Başlangıç Ölçme ve Değerlendirme Süreci

14- Olimpik Kaldırışlar

15- Rejenerasyon ve Toparlanma

16- Evrimsel Süreçten Atletik Performansa Squat

17-Posterior Zincir: Deadlift

18-Güç Antrenmanları

19-Change of Direction

20- Foam Roller & Static Stretching

21- Movement Prep - Dynamic Stretching

22- Maksimal Kuvvet Geliştirme Metotları

23- Fonksiyonel Anatomi: Posterior Zincir

24- Yaralanma Sonrası Sahaya Dönüşte Antrenörün Rolu -1

25- Yaralanma Sonrası Sahaya Dönüşte Antrenörün Rolu -2

26- Bilateral Unilateral Egzersiz Modelleri ve Sahaya Aktarım

-------------------------------------------------------------

1)İstediğiniz eğitim başlıklarını belirleyiniz!

2)Belirlediğiniz eğitim sayısı kadar sepete adet olarak ''9 O'Clock! Video Kayıtları''ekleyerek satın almanızı gerçekleştiriniz!

3)Maksimum 24 saat içerisinde sistemimize kayıtlı olan cep telefonunuzdan WhatsApp üzerinden satın alma adetinizin karşılığı kadar belirlediğiniz eğitim içeriklerini sizlere paylaşacağız!

--------------------------------------------------------------

Sedat ODABAŞI

Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük bölümünü birincilik ile bitirmiştir. “Hareket ve Antrenman Bilimi” alanında yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Eğitim süresi boyunca spor bilimleri alanında organizasyon ve bilimsel kongrelerinde yer almıştır. Bunlardan birkaçı; 15. Spor Bilimleri Kongresi’nde “FMS: Hurdle Step Hareketinin Açısal Kinematik Verilerinin Değerlendirilmesi” 16. Spor Bilimleri Kongresi’nde ise “Farklı Yüksekliklerden Yapılan Drop Jump Performansında Üretilen Kuvvetlerin Belirlenmesi ve Alt Ekstremite Antropometrik Özellikleri ile Karşılaştırılması” konulu araştırmaları sunmuştur. Yüksek lisans eğitiminde “Farklı Isınma Periyotlarının Kassal Kuvvete Etkisi” konulu çalışması ile de birincilik ödülü kazanmıştır. Dünyanın en önde gelen kuvvet & kondisyon kuruluşlarından biri olan EXOS’un “Tactical Performance Training System” ve “Advance Strength and Power Training”, “0.10 Second Difference” ve “Performance Specialist (XPS)” eğitimlerini, “Gray Instıtute – CAFS” ve “Functional Movement Systems (FMS)” eğitimini tamamlamıştır. 3. Kademe (kıdemli antrenör) Vücut Geliştirme ve Fitness antrenörlük sertifikasına sahiptir. Kendisinin de kurulumunda yer aldığı “Human & Dynamics” ekibi ile;

  • İnsan Performansında Fonksiyonel Testler – Michael P. Reiman, Robert C. Manske (2017)
  • NSCA - Core Gelişimi – Jeffrey M. Willardson (2018)
  • Yeni: Sporda Fonksiyonel Antrenman – Michael Boyle (2019)
  • Düzeltici Egzersiz: Pratik Bir Yaklaşım – Kesh Patel (2020)

 

Kitaplarının çevirilerinde katkıda bulunmuş ve bölüm çevirmenliği yapmıştır. Ekibi ile birlikte bilimsel çalışmalarına ve kitap çevirilerine devam etmektedir. 

Halen Haliç Üniversitesi’nde spor bilimleri alanında bilimsel çalışmalarına, yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda Technogym Wellness Institute’de eğitim direktör asistanlığı, BUKA GLUTE Labs'de kuvvet & kondisyon koçluğu  yapmaktadır. Atletik performans, yaralanma sonrası sahaya dönüş, askeri antrenman sistemleri başta olmak üzere sedanter ve sporcu olan bireylerin performanslarının geliştirilmesi üzerine çalışmalarına devam etmektedir.